DOSAPLUS 3

Kód: 2373
1 850 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Možnosti doručení

Účinná ochrana proti usazování vodního kamene v ohřívači vody.

  • Bypass s FLUX-STOP systémem
  • Systém úměrného dávkování polyfosfátu
  • Dodáváno vč. klíče a náhradní náplně
  • Vodorovná i svislá instalace

Detailní informace

Detailní popis produktu

DOSAPLUS 3 - 1/2"

Tento velice malý filtr na tvrdou vodu je určen k instalaci na přívod studené pitné vody před ohřívač nebo na jiné menší odběrné místo studené vody tam, kde je potřeba lokální ochrany vody před tvorbou koroze, vodního kamene a není vyžadován velký průtok vody. Tento filtr není určen k ochraně vody na přívodu do domu. Pro případ, kde je potřeba zaručit větší průtok a ochránit před tvorbou vodního kamene větší množství vody, je potřeba použít např. filtr DOSAPLUS 7. 

Do filtru DOSAPLUS 3, nelze vložit žádnou filtrační patronu, pouze speciální náhradní patronu 65 g s práškovou náplní POLIPHOS. Filtr je vybaven funkcí FLUX-STOP, který umožňuje snaší výměnu náplně. Změnou polohy páčky z pozice A do pozice C, je filtr dočasně vyřazen z vodního okruhu a můžete tak pohodlně vyměnit náhradní patronu. Náplň filtru DOSAPLUS 3 je specifická a nelze jí zaměnit. Voda upravená pomocí POLIPHOSu, si udržuje svou původní tvrdost (není změkčována), nevytváří však škodlivý povlak vodního kamene na vnitřním povrchu vodovodního rozvodu a zařízení.

POLIPHOS na kovovém povrchu vytváří ochranný film, který povrch izoluje a chrání tak proti usazování vodního kamene. Tato ochrana je velice účinná a pomáhá udržovat v dobré kondici především boilery, pračky, myčky a další zařízení, které se tak nezanášejí vrstvou vodního kamene. Touto ohranou je tak zaručena delší životnost spotřebičů i jejich ochrana před jinak velkou ztrátou účinnosti.  (boiler) Jelikož sílící vrstva vodního kamene funguje jako izolant a rapidně zvyšuje nároky na ohřev vody a často způsobí i úplné ucpání potrubí.

POLIPHOS v práškové podobě poskytuje ochranu před vodním kamenem pouze do tvrdosti vody 5 mml/l. Při větší tvrdosti vody je nutné vodu změkčovat. POLIPHOS snáší teplotu max. 45 °C. Při vyšší teplotě je neúčinný a dochází ke vzniku sraženin! Je potřeba dávat pozor nejen na teplotu vody ale také na teplotu okolního prostoru! Poliphos také nesmí být kombinován s fyzikální úpravou vody.

POLIPHOS je u tohoto filtru proporcionálně dávkován do vody pomocí tzv. Venturiho efektu!

Doporučená výměna POLIPHOSU: cca po 6 měsících užívání, kdy se prášek v patroně rozpustí (rozpuštění je však silně závislé na PH, kvalitě a především na spotřebě vody, při nízkém odběru náplň vydrží déle).

POLIPHOS poskytuje ochranu před vodním kamenem pouze do tvrdosti vody 5 mmol/l (stačí tak na většinu problémů, kromě míst s velmi tvrdou vodou). Při vyšší tvrdosti vody už je nutné vodu změkčovat sofistikovanějším systémem.

Součásti filtru:
- šroubení 1/2" s možností otočení pro vodorovnou i svislou montáž (nádoba musí být vždy dnem svisle dolů)
- montážní klíč
- průhledná nádoba
- POLIPHOS patrony 65 g (2 ks) se systémem řízeného dávkování

Montáž filtru:


Je potřeba dbát na to, aby byl filtr instalován v krytém prostředí jelikož nesmí být vystaven mrazu ani vysokým teplotám. Z důvodu ochrany filtru před tvorbou vodních řas, nesmí být filtr s průhlednou nádobou vystaven slunečnímu záření.

Pokud je tlak vody v rozvodu vyšší než je povolený maximální tlak filtru, je nutné instalovat regulátor tlaku vody, tak aby byl tlak vody snížen na cca 3-6 barů. 

Doporučujeme instalovat regulátor tlaku i při normálním tlaku cca 6 bar a ponechat jeho nastavení na tlaku 3 bar.

Tento nižší tlak je plně dostatečný pro použití i ve velkém rodinném domě, nebo jiné nemovitosti. Snížení tlaku vede k ochraně jak vodních filtru, tak i vodovodních hadic u WC či baterií a zároveň snižuje spotřebu vody.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chemicko-fyzikální úprava vody
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.525 kg
Max. pracovní tlak (voda): 3 bar
Max. průtok: 1500 l/h

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: