Spodní talíř čerpadla HP 75/ HP 75 Nostalgik - S výpustí

Kód: 1503
799 Kč
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
23.4.2024
Možnosti doručení

Spodní talíř s výpustným šroubem pro odvodnění, určen k ručním čerpadlům HP 75 / HP 75 Nostalgik.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výhody talíře s výpustí pro ruční čerpadla:

Velkou výhodou talíře, je právě jeho odvodňovací kanál uzavřený výpustným šroubem. Díky tomuto systému můžete z Vašeho čerpadlo před nadcházející zimou snadno vypustit veškerou zbývající vodu zadrženou v pracovním válci, tím efektivně zabráníte možnému poškození v důsledku zamrznutí a rozpínání kapaliny právě v pracovním válci ručního čerpadla. 

Nemusíte tak před zimou řešit demontáž, nebo pracnou ochranu čerpadla před zamrzáváním, například formou různých balení do dek,  izolačních vat, či obkládání polystyrenem nebo využívat leckterých podobných  metod.    

Montáž spodního talíře:

Montáž a demontáž spodního talíře s výpustí je velmi jednoduchá, k čerpadlu je talíř přichycen párem šroubů M8. Tyto šrouby naleznete standardně na Vašem stávajícím čerpadle,  tudíž akorát zaměníte starý talíř za nový s výpustí, dotáhnete šrouby a přešroubujete sací potrubí, které vstupuje 5/4 závitem do spodní části talíře.

Ujistěte se, že máte závit sacího potrubí dostatečně "napakován", teflonovou páskou či vláknem tak, aby bylo sání čerpadla dokonale těsné a nedocházelo tak k přisávání vzduchu a následnému zavzdušnění. Tomu je u všech typů sazích čerpadel nutno se vyvarovat, čerpadla při zavzdušnění rapidně ztrácejí výkon.

V momentě kdy máte namontované sání a pomocí šroubů přidělaný talíř k čerpadlu, je v podstatě hotovo.  Čerpadlo a sání je zkompletované a můžete zase začít čerpat vodu.   

Talíř lze namontovat na oba typy ručních čerpadel HP 75 / Nostalgik.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Náhradní díly ručních čerpadel řady NP/HP - 75/90
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg
Barva: Černá
Šroubení: 5/4" (vnitřní závit)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: